Skoda Vision E Konseptini Güncelledi

Skoda Vision E Konseptini Güncelledi


Skoda Vision E Konseptini Güncelledi

İlk olarak Şanghay’da tanıtılmış olan Vision E’den farklı olarak Skoda’nın güncellemiş olduğu Vision E konsepti hakkında yavaş yavaş bilgiler ortaya çıkmaya başladı.
Frankfurt Otomobil Fuarı’nda, Skoda’nın elektrikli otomobil alanında yapmış olduğu bu tanıtımda, 500 km elektrikli sürüş mesafesi yer alırken bu elektrikli otomobil konsepti Skoda’nın yapmış olduğu ilk 3. Sevie sürüş teknolojisine sahip araç olma özelliği taşıyor. Frankfurt ve Şanghay konseptlerini karşılaştırdığımız zaman ise göze çarpan en büyük farlılıklardan birisi aracın dış cephede olan farklılıkları oluyor. Vision E modelinin güncellenen bu versiyonu ile birlikte, aracın tampon kısmında ve jant setinde özellikleri çeşitli detaylar ortaya çıkmaktadır.
Skoda’nın tasarım kısmıyla ilgilenen yöneticilerinden Karl Neuold özetle “geleceğe odaklı doğru bir tasarım politikası izliyoruz” açıklamalarında bulundu.
Yeni güncellenen Skoda Vision E modelinde toplamda 306 hp güç çıkışı elektrikli motor yer almaktadır.(225 kW) Ayrıca araçta diğer göze çarpan bazı özellikleri iç mekanda birbirinden bağımsız olan koltuklar ve geniş dokunmatik ekran yelpazesi mevcut.
Vision E model, 3. Seviye bir otonom araç olup, manuelden bağımsız olarak otomatik olarak frenle gazı kontrol edebilen, park yeri tespit edebilen ve şoförün tercih etmiş olduğu park yerlerini saptayabilecek önemli akıllı bir araç.
Eğer bu konsept başarılı olur ve çok sayıda Vision E modeli üretimi gerçekleşirse elektrikli araç piyasasında önemli artılar olacağını ve gelecek için ümitli olacağını düşünmekteyiz. Frankfurt’ta benzer olarak Audi’nin 4. Seviye otonom araçları mevcut durumda. Umarız elektrikli araç piyasası daha yayın hale gelir bu tanıtımlar ile birlikte.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM