Yeni Dünya Hız Rekoru Bugatti Chirion’da

Yeni Dünya Hız Rekoru Bugatti Chirion’da


Yeni Dünya Hız Rekoru Bugatti Chirion’da!

Bugatti Chirion modeli, 1500 beygirlik gücüyle hız rekorlarını adeta sildi süpürdü. F1 sürücüsü olan Montoya’nın sürüşünü gerçekleştirdiği ve maksimum olarak 400km/s hıza eriştiği Chirion ile tekrar hız ibresini 0km/s’ye getirmesini sadece 42 saniye civarında tamamlasıyla bir dünya rekoruna imza atılmış oldu.
Dört turblu W16 motoru bulunan Bugatti Chirion modelinde 1500 beygirlik bir güç bulunuyor.

Maksimum Hız 420 KM

Bugatti Chirion modelinin maksimum hızı 420km/s olarak belirlenmiş ancak bir sonraki yıl için bu sınırın kalkacağı ve Bugatti’nin yeni modeli Super Sport’ta ise bu sınırın 430 km/s olacağı tahmin ediliyor.
Bugatti Chiron modelinin fiyatı ise tahmini olarak 3 milyon dolar civarında.
Tabii ki teknolojinin ilerlemesi sonucu lüks model araç ve rekor piyasasında da faaliyetler devam etmekte. Belkide 3-5 sene sonra bu rekorlar o zaman yapılacak olan denemelerin yanında hiç adını bile belli etmeyecek. Ancak gerçek şuki Bugatti Chirion modeli hız konusunda oldukça özel tasarlanmış ve direksiyon başına geçen sürücülerin rekor deneme ihtiyaçlarını karşılayacak stabilitede üretilmiş olan bir araç. Direksiyon başında Montoya ise bu aracın püf noktaları konusunda iyi bir grafik çizmiş olacak ki rekor denemelerinden başarıyla ayrıldı. Bakalım otomobil sürücüleri bu rekor denemesinden sonra Bugatti Chiron modelini dünya çapında ne denli tercih etmiş olacaklar. Özellikle gelecek yıllarda bu hız sınırlamaları kalktığında araç piyasasında neler olacak şimdiden merak konusu. Ayrıca Bugatti Chiron modeli 8.0 litrelik W16 motoruna sahipti. (4 turblu) İlerleyen dönemlerde motorlarda yapılan geliştirmeler bu rekorların alt üst olmasını sağlayabilir.

Bir önceki yazımız olan 2017 Yılının En Çok Tercih Edilen Arabaları başlıklı makalemizde 2017 Yılının en çok tercih edilen arabaları ve Gürcistan 2017 Yılında en çok tercih edilen otomobiller hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM