Honda Türkiye’de Araç Üretecek

Honda Türkiye’de Araç Üretecek


Honda Türkiye Başkanı Tsamura, Honda’nın elektrikli araç klasmanında hedefi için tarihi biraz daha ileriye aldıklarını ve Türkiye’de araç üretme ihtimali olduklarını söyledi.
Takuya Tsumura Frankfurt’ta düzenlenen Otomobil Fuarı’nda “2030 yılına ulaştığımzda ürettimiz her 3 aracın 2 si elektrikli araç” olarak açıklama yaptı. Böylece dünya devi Japon otomobil üreticisi Honda’nın bu bağlamda elektrikli araca ne denli önem vereceğini anlamış olduk.

Honda Türkiye’de Araç Üretecek

Türkiye’nin elektrikli araç klasmanında artık üretim yapabilecek güçte olduğunu söyleyen Takuya Tsumura “Honda’nın yeni EV modellerini yani elektrikli araçlarımıza Türkiye’de üretebiliriz. Bu üretim için de potansiyeli Türkiye’de görüyoruz. Ama bunların yanında çeşitli yasal izinler ve altyapılarda gerekli” diyerek sözlerine ekledi.
Aynı zamanda Takuya Tsumura, elektrikli üretiminde ilk öncelik olarak CRV adını verdiği model ile üretime başlayacaklarını açıkladı.

İstihdam artıyor

Tsumura, ek olarak bu yıl yaklaşık olarak 35 bin Civic sedan üretmeyi planladıklarınıda açıklayarak Türkiye’de ürettikleri araçların yarısını ihraç etmeyi düşündüklerini de belirtti. Böylelikle toplamda 400 kişiye ek olarak istihdam sağlayacaklarını da belirtti. 400 ek istihdamla birlikte fabrikalarında çalışan işçi sayısı da 1300 çıkmış olacak.
Böylece Honda Türkiye kolunda geliştirme ve üretim olanaklarını sonuna kadar artırma peşinde olan Tsumura gerek ülkemiz gerekse Honda markasının adına olumlu adımları atma yolunda ilerliyor gibi görünmektedir. Bu ek istihdamın ekonomiye olumlu yansımalar yapacağı görüşündeyiz. Ayrıca elektrikli araç üretimine Türkiye’de gelişim göstermesi adına Honda Türkiye kolunun bu adımları atması gerçekten gurur verici bir durum. İleriki dönemlerde Türkiye’de üretimlerin son derece iyi rakamlara ulaşacağı kanaatindeyiz.

Bir önceki yazımız olan Yeni Dünya Hız Rekoru Bugatti Chirion’da başlıklı makalemizde Bugatti Chirion Hız Rekoru ve Yeni Dünya Hız Rekoru Bugatti Chirion Gürcistan Bugatti Chirion hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM