2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Rekor

2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Rekor


2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda 9 markanın olmamasına rağmen, toplamda 363 markaya ev sahipliği yaparak bu sene bir ilk yaşandı.

2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Rekor

Taotalde 363 markaya ev sahipliği yaparak bu sene rekora imza atan Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı(IAA), 12 Eylül tarihinde kapılarını tüm otomobilseverlere açtı. Fuar, 14-24 Eylül tarihi boyunca devam edecek. Fuara en çok damga vuran araçlar ise SUV’lar oldu.
Bu yıl 67. Kez düzenlenen IAA’da yaklaşık olarak 40 ülkeden katılım sağlandı. Bu 40 ülkeden özellikle Nissan, Peugeot, Aston Martion, Tesla, Fiat, Rolls-Royce, Volvo, DS, Infiniti gibi büyük devler yer almadı. Bu fuarda özellikle sürüş otonom tarzı araçlar ve elektrikli otomobiller en çok dikkat çeken araçlardandı.
Görüldüğü kadar en fazla dikkat çeken elektrikli araçlar olarak sunum yapılsa da bir süre sonra başı çeken araçlar SUV tarzı otomobiller oldu. Özellikle de son yıllarda Avrupa Otomobil Pazarında en çok büyüme gösteren araç tipleri SUV oldu. Özellikle Asya ülkelerinin Avrupa’da büyüme göstermesinden dolayı bu araç pazarına daha fazla yoğunluk verdiğini söylemek gerekir. Subaru’nun yenilenen SUV modeli XV ve Honda’nın yine CR-V hibrit versiyonu bu konseptte yer aldı. Ayrıca Türkiye’de üretimi olan araç C-HR’ın da Hy-Power Consept isimli konsepti bu fuarda yerini alan araçlardan bir tanesiydi. Bu kadar markanın eksik olmasının yanı sıra bu fuarda dikkat çeken bu araçlar 2018 otomobil pazarını özellikle nasıl biçimlendireceği şimdilik bir konusu. Ama, SUV’ların bu yıla damga vuracağı düşüncesindeyiz kesinlikle.

Bir önceki yazımız olan Honda Türkiye'de Araç Üretecek başlıklı makalemizde Gürcistan honda araba, Gürcistan honda fiyatları ve Gürcistan honda fiyatları ikinci el hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM